НОВИНИ

Яценюк заявив про два варіанти виходу з політичної кризи

Сам голова уряду підтримує відтворення парламентської коаліції у старому форматі.

БПП, «Народний фронт» та інші «демократичні сили» повинні відновити роботу в рамках коаліції або президент Петро Порошенко та його фракція повинні запропонувати кандидатури для нового Кабміну. Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час програми «10 хвилин з прем’єр-міністром».

«Перша (можливість – Ред.), яку сповідую я, передбачає відновлення парламентської коаліції, посилення чинного складу Кабінету міністрів України, тісну взаємодію між «Блоком Петра Порошенка», «Народним фронтом» та демократичними парламентськими силами, і, найважливіше, продовження реформ в країні, які започатковані цим урядом. Другий варіант – президент України та його фракція, яка є найбільшою у Верховній Раді, беруть на себе відповідальність і представляють новий склад Кабінету міністрів, нового прем’єр-міністра, нову програму та проводять переговори з парламентськими силами щодо підтримки як іншого уряду, так і альтернативної програми», – заявив Яценюк.

Він звернувся до президента і кількох політичних сил у Раді зробити свій вибір і припинити «підкилимну боротьбу».

«Пане президенте, шановні «Блок Петра Порошенка», фракція Радикальної партії та пане Олеже Ляшко, фракція «Самопоміч» та пане Андрію Садовий, фракція партії «Батьківщина» та пані Юліє Тимошенко. Вибір – за вами. Я свій вибір зробив. Припиніть підкилимну і примітивну боротьбу за крісла і владу. Я і члени мого уряду за посади не тримаємося», – сказав Яценюк.

Він назвав варіант проведення дострокових парламентських виборів неприйнятним і таким, що вигідний лише популістам, олігархам і Кремлю. 

Як повідомлялося, у БПП анонсували збори для обговорення кандидатури нового прем'єр-міністра.

Нагадаємо, 16 лютого парламент заслухав річний звіт Кабінету міністрів. Депутати визнали роботу уряду незадовільною, однак провалили голосування за відставку Кабміну.

Згодом у пресі поширили чутки про можливе призначення на посаду прем’єр-міністра Наталії Яресько.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.