У Нафтогазі стверджують, що $400 млн – нормальна ціна за бурову установку

7 Червня 2011, 09:56

«Я сам з подивом прочитав у «Дзеркалі тижня» про те, що ми заплатили 400 млн доларів і купили платформу, яка коштує 250», – заявив він.

Бакулін стверджує, що тендер був проведений за всіма правилами. Крім того, за його словами,  не приховувалося, що саме виготовлення бази платформи коштує 250 млн – «і це підтверджує інтернет».

«Ми спеціально обрали публічну компанію, щоб всі наші подальші дії, їх можна буде знайти в інтернеті, тому що публічні компанії, вони звітують , і свою звітність виставляють і публікують», – переконує він.

За словами голови Нафтогазу, «з контексту вирвана частина, і на цьому дійсно було сфальсифіковано думку людей – це неправильно». «Тому, ми бачимо, що надалі нам треба більше давати інформації, і ми готові кожен наш крок висвітлювати», -заявив він.

Бакулін зазначив, що на сьогоднішній день Нафтогаз перерахував компанії-виробнику бурової платформи 202 млн доларів – це документально засвідчено.

«На сьогоднішній день ми заплатили 202 млн доларів. Є платіжки, копії платіжок, які можна запитами в банках перевірити», – заявив він. «Є інший пакет документів, який підтверджує прихід цих грошей на завод – теж саме. Все це робиться поетапно, оскільки йде процес прийому платформи при купівлі», -додав Бакулін.

Бакулін пояснив, що ціна даної бурової установки у базовій комплектації складає 250 млн.

Ще 150 млн доларів, за його словами,  підуть на купівлю додаткового обладнання. Сервісне обслуговування установки здійснюватимуть відчинянні фахівці. За словами Бакуліна, це дозволить у майбутньому заощаджувати кошти.

Глава Нафтогазу пояснює, що в 400 мільйонів доларів, окрім купівлі бурової платформи у базовій комплектації, закупівлі сервісного обладнання, входить ще і дообладнання  платформи сучасними захисними технологіями, які мають забезпечити екологічну безпеку акваторії Чорного моря.

«Ми взяли платформу в мінімальній комплектації і, щоб вона працювала у нас на Чорному морі, вона повинна бути доукомплектована», – заявив Бакулін.

«Ми не можемо допустити якісь необгрунтовані ризики в акваторії Чорного моря – це курорт, це наше надбання, це перспектива нашого видобутку, в яку ми повинні докласти найсучасніші технології, які ми сьогодні докуповували, які якраз і входять в ці 400 млн, дані по яких теж будуть публікуватися», – підкреслив він.

Нагадаємо, 27 травня у статті під назвою «Вишка для Бойка» в газеті «Дзеркало тижня. Україна»  було оприлюднено інформацію про те, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала сінгапурську бурову установку за завищеною на $150 млн ціною через британську фірму, яка перемогла у тендері.

У відповідь міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко назвав матеріал замовним. Крім того, він пояснив, що її ціна вища через її комплектацію.

Тижневик «Дзеркало тижня. Україна» і журналісти вирішили подати в суд на міністра Бойка.