У документі зазначено, що 27 червня МЗС України отримало ноту МЗС РФ з інформацією про намір російської сторони направити "гуманітарну допомогу" до "Донецької і Луганської областей, а також, можливо, інших регіонів, де знаходяться біженці".
МЗС України звернуло увагу російської сторони на положення ООН у справах біженців, згідно з якими під "біженцями" розуміються особи, які "в силу обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, громадянства або політичних переконань, знаходяться за межами країни своєї громадянської приналежності і не можуть користуватися захистом уряду цієї країни".
У заяві наголошується, що Донецька та Луганська області, як і Автономна Республіка Крим, є невід’ємною частиною України, а отже громадяни України, які перебувають на цій території, не можуть мати статус біженців.
У зв’язку з цим, найважливішим кроком з боку російської сторони, який міг би сприяти врегулюванню ситуації у східних областях України, стала б практична підтримка реалізації мирного плану президента України Петра Порошенка. Крім того, Росії нагадали про необхідність виконання умов, сформульованих у висновках Європейської Ради щодо України від 27 червня 2014 року. До них належить укладення угоди про механізм контролю, під наглядом ОБСЄ, щодо припинення вогню та ефективного контролю за кордоном.
Від РФ також очікують повернення під контроль української влади трьох прикордонних пропускних пунктів на українсько-російському кордоні (Ізварине, Червонопартизанськ, Должанський).
Також у Росії вимагають звільнити заручників, в тому числі всіх спостерігачів ОБСЄ, і започаткувати змістовні переговори щодо імплементації Плану мирного врегулювання президента України.
Нагадаємо, раніше МЗС України поширило повідомлення, що «гуманітарна допомога» Росії є нічим іншим, як завуальованою допомогою терористам на Сході.