Керрі також запевнив у підтримці США євроінтеграційного курсу України, наголосивши на важливості виконання рекомендацій ЄС для забезпечення підписання Угоди про асоціацію.
Кожара заявив про налаштованість України на всебічний розвиток стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами та запросив Керрі здійснити цього року візит до Києва з метою проведення чергового засідання Комісії стратегічного партнерства на рівні голів зовнішньополітичних відомств. Кожара поінформував про втілення масштабних реформ у нашій державі, метою яких є запровадження європейських стандартів в усіх сферах життя.
Він підкреслив стратегічну важливість підписання у листопаді 2013 року Угоди про асоціацію і створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.
Керрі наголосив на високій оцінці з боку США внеску України у справу ядерного роззброєння, міжнародного нерозповсюдження зброї масового знищення, миротворчу діяльність, зокрема, участь України у Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані. Держсекретар запевнив, що США розглядають Україну як важливого партнера в регіоні ОБСЄ та готові надавати політичну і практичну допомогу реалізації пріоритетів українського головування у 2013 році.
У цьому контексті сторони окремо зупинились на питаннях врегулювання «заморожених конфліктів» та проблематиці людського виміру.
Під час бесіди Кожара та Керрі наголосили на важливості для обох країн подальшого поглиблення двосторонньої економічної співпраці, особливо в енергетичній та сільськогосподарській сферах.
Як повідомлялось, раніше Керрі повідомив, що під час зустрічі з Кожарою обговорить умови для підписання Україною Угоди про асоціацію, серед яких «припинення кримінального переслідування деяких людей, особливо колишнього прем`єр-міністра Тимошенко».
Нагадаємо, під час круглого столу у Вашингтоні, організованого Національним демократичним інститутом, Кожара заявив, що Янукович не може втручатися у справу Тимошенко, бо це б означало порушення закону.
27 квітня комісія при президентові у питаннях помилування на своєму засіданні розглянула питання про помилування Тимошенко і вирішила, що питання про її помилування є передчасними.
30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.