НОВИНИ

Кожара розповів американцям, що Янукович не може помилувати Тимошенко через верховенство права

Президент України Віктор Янукович не може втручатися у справу колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, бо це б означало порушення закону. Про це заявив у Вашингтоні міністр закордонних справ Леонід Кожара, виступаючи під час круглого столу, організованого Національним демократичним інститутом.

За словами Кожари, Україна віддана справі європейської інтеграції та впевнено крокує шляхом реформ.

Мінстр також зазначив, що, як би сильно Україні та її партнерам не хотілося зближення, є речі, на які виконавча влада і президент не можуть вплинути. Зокрема, йдеться про справу Юлії Тимошенко, колишнього прем'єр-міністра, яка залишається у тюрмі за звинуваченням у перевищенні службових обов'язків.

За словами Кожари, президент України також зробив крок, який свідчить про незворотну прихильність України справі європейської інтеграції. Він помилував шістьох засуджених, звинувачених серед іншого у корупції та витраті бюджетних грошей, серед яких були колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та міністр охорони навколишнього середовища Георгій Филипчук.

"Хтось міг би запитати, чому президент також не помилував колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко? Відповідь полягає у площині верховенства права. Президент не може помилувати в'язня, доки той не використав усіх правових можливостей. Також є й інші справи, порушені проти пані Тимошенко", – заявив Кожара.

"Повірте мені, ніхто не щасливий з того, що пані, гарна пані, колишній прем'єр-міністр, перебуває у тюрмі. Але все має відбуватися згідно з законом", - сказав він.

Кожара поскаржився на те, що на Заході необ'єктивно ставляться до Партії регіонів, бо симпатії Заходу були на боці Помаранчевої революції.

"Наша проблема, проблема правлячої партії полягає у тому, що ми не підтримали Помаранчеву революцію в 2004 році. Логіка і традиція політичної боротьби в Україні показали, що моя партія була по інший бік барикади. Але це не означає, що ми не виступаємо за прогрес, реформи та європейську інтеграцію", - зазначив міністр.

"Я впевнений, що, якщо б партія Юлії Тимошенко була б при владі сьогодні, Захід пробачив би їй багато речей", – сказав Кожара.

За його словами, після перемоги Помаранчевої революції багато його соратників по партії потрапили до тюрми, постраждав і він особисто, коли його звільнили з посади з політичних причин.

А щодо світових проблем він сказав, що пріоритетами України як ротаційного голови ОБСЄ є вирішення заморожених конфліктів на території держав ОБСЄ та посилення ролі організації у справі протидії поширенню зброї масового знищення.

Кожара, який перебуває у Вашингтоні як голова Організації з безпеки і співпраці в Європі, взяв участь у круглому столі, який організував Національний демократичний інститут, що підтримує розвиток демократії в світі.

Як повідомлялось, 27 квітня комісія при президентові у питаннях помилування на своєму засіданні розглянула питання про помилування Тимошенко і вирішила, що питання про її помилування є передчасними.

30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.