У МЗС пояснили відмову від урядової агітації напередодні референдуму у Нідерландах

5 Квітня 2016, 17:14

Україна не проводила в Нідерландах офіційної урядової агітації напередодні референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС через специфіку сприйняття подібної інформації громадянами цієї країни. Про це під час прес-клубу у Києві 4 квітня розповів посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Після того, як був призначений референдум, наші нідерландські партнери чітко та недипломатично поінформували нас, що в силу специфіки сприйняття цього питання у самих Нідерландах повноцінна кампанія уряду України, як і повноцінна кампанія уряду Нідерландів, сприймається як політичний тиск на виборців і, відповідно, матиме зворотний результат», – зауважив він.

За його словами, у таких умовах МЗС сконцентрувалося на підтримці громадянських ініціатив.

«У цьому зв’язку нам наполегливо рекомендували обмежитися в своїх активностях і зробити головний наголос на активностях громадянського суспільства. Відповідно ми бачили місію не лише у власних активностях, але й в найбільшому сприянню громадянських ініціатив. Ми таке сприяння надавали всім, хто звернувся до нас із недержавного сектору. Ми допомагали з візами, з медіа, з контакатами. Це не була урядова кампанія, але ми виконали функцію підтримки громадянських ініціатив», – додав Кулеба.

Наостанок він зазначив, що і держава, і громадський сектор «стрибнули вище голови».

«Такого ентузіазму я не бачив ще з часів Майдану», – завершив Кулеба.

Зауважимо, раніше Кулеба зазначив, що соціологічні опитування показують, що кількість опонентів угоди про асоціацію України з Європейським союзом у Нідерландах переважає кількість прихильників від 3 до 17%.

Як повідомлялося, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня 2015 року.

Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС на 6 квітня 2016 року. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру, і його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду.

Тим часом, понад чверть нідерландців взагалі не знають про референдум щодо України.