"За інформацією посольства України в Угорщині, компетентні органи цієї країни розглядають питання про екстрадицію на батьківщину громадян України Галини та Олександра Шепелева, які звинувачуються в Україні у скоєнні ряду тяжких кримінальних злочинів", – розповіли у МЗС.
У відомстві нагадали, що ці громадяни перебували у міжнародному розшуку і були арештовані на території Угорщини.
Згодом щоб уникнути екстрадиції в Україну і відповідальності за вчинення злочинів подружжя Шепелєва подало у відповідні угорські органи клопотання про надання статусу біженця.
Тим часом, як роз'яснили в прес-службі МЗС, в міжнародно-правових конвенційних документах, які визначають статус біженця, вказано, що їх положення не поширюються на осіб, які вчинили тяжкі злочини.
"МЗС України очікує рішення угорської сторони щодо екстрадиції Шепелєва в Україну", – підкреслили в прес-службі.
Як повідомлялося, 4 липня у Будапешті затримали колишнього народного депутата від Партії регіонів Олександра Шепелева. В українському бюро Інтерполу підтвердили затримання Шепелева.
Пізніше стало відомо про його арешт на 40 діб.
Він був оголошений у міжнародний розшук за підозрою в замовному вбивстві і розкраданні коштів Родовід Банку. Шепелев фігурував у кримінальній справі, відкритій в рамках розслідування розкрадання коштів з Родовід Банку (йдеться про 315 млн грн).
2006 року тодішній глава МВС Юрій Луценко називав Шепелева підозрюваним в організації вбивства полковника УБОЗу Романа Єрохіна. А в 2012 році його ім'я згадувалося у зв'язку із розстрілом автомобіля віце-президента Родовід Банку Сергія Дядечка, який не постраждав