У МЗС назвали кількість українців, засуджених у Греції за перевезення мігрантів

27 Червня 2018, 14:27

У Греції станом на середу, 27 червня, затримані або засуджені за перевезення нелегальних мігрантів понад 150 громадян України. Про це повідомив заступник директора Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

 

Водночас він заявив, що українська влада вирішує питання їхнього повернення на батьківщину.

 

"Ми проводили переговори з головним прокурором міста Пірей та генпрокурором Греції. Окремий блок під час переговорів склали проблемні питання щодо захисту прав громадян України, які утримуються у Греції за перевезення нелегальних мігрантів. Таких загалом понад 150 осіб", – зазначив Кирилич.

 

За його словами, українська і грецька сторони під час переговорів досягли домовленостей про підготовку двостороннього договору, який би врегульовував це питання. Кирилич додав, що у першу чергу йдеться про повернення понад 20 осіб, які були засуджені за перевезення нелегалів, потім були умовно звільнені, але не можуть покинути Грецію.

 

"Грецька сторона теж розуміє необхідність вирішення цього питання – надання дозволу умовно звільненим повернутися в Україну", – наголосив він.

 

Однак, як зазначається, на підготовку відповідного двостороннього договору треба не менше півроку часу.

 

Крім того, Україна з Грецією вже досягли певних домовленостей щодо дозволу громадянам України, членам екіпажу судна Mekong Spirit повернутися на батьківщину.

 

"Мова йде про 17 українців, які вже рік перебувають на цьому судні. Домовленості щодо їх повернення на батьківщину уже досягнуті", – підсумував Кирилич.

 

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що 27 червня шість українських моряків судна RS 300-97, які понад півтора року перебували під забороною виїзду з Греції, повернулися до України.

 

Нагадаємо, 21 листопада 2016 року судно RS-300 №97 втратило хід і дрейфувало в Середземному морі дві доби. 24 листопада в Міноборони РФ заявили, що російський корабель "Віце-адмірал Кулаков" допоміг українському риболовецькому судну.

 

27 листопада 2016 року стало відомо, що судно RS-300 №97 було затримано в Греції через виявлений на борту великий вантаж сигарет.