НОВИНИ

Моряки із затриманого Грецією судна повернулися в Україну

За даними глави МЗС, українці понад півтора року перебували під забороною виїзду з Греції.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що в середу, 27 червня,  шість українських моряків судна RS 300-97, які понад півтора року перебували під забороною виїзду з Греції, повернулися до України. Про це глава зовнішньополітичного відомства написав у Twitter.

 

"Гарна ранкова новина: 6 українських моряків судна RS 300-97, які понад півтора року перебували під забороною виїзду з Греції, повернулися цієї ночі до України. Тривала, складна, але результативна робота консулів. Працюємо, щоб інші також повернулися до своїх рідних та близьких", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 21 листопада 2016 року судно RS-300 №97 втратило хід і дрейфувало в Середземному морі дві доби. 24 листопада в Міноборони РФ заявили, що російський корабель "Віце-адмірал Кулаков" допоміг українському риболовецькому судну.

 

27 листопада 2016 року стало відомо, що судно RS-300 №97 було затримано в Греції через виявлений на борту великий вантаж сигарет.

 

Як повідомлялось, 12 березня у Греції черговий український моряк отримав величезний термін за обвинуваченнями в організації перевезення сирійських біженців. 40-річного українця Дениса Бровченка грецька судова система засудила до 180 років.

 

Раніше представник Уповноваженої з прав людини Верховної Ради України Михайло Чаплига заявив, що близько 200 українських моряків перебувають у тюрмах Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів і незаконному перетині кордону. Згідно з повідомленням, деяким із затриманих вже винесли обвинувальні вироки — українців засуджують до 50, 200 і навіть 400 років ув’язнення