«На цьому тлі, будь-які форми співпраці що передбачають постановку нас в один ряд з такими країнами як Вірменія, Грузія, Азербайджан, що мають набагато примарніші перспективи вступу до Європейського Союзу, сприймаються нами дуже стримано. Насправді, для нас набагато важливіше – пряма співпраця з Європейським парламентом, взаємодія з його фракціями. Тому ЄВРОНЕСТ – це структура, яка для нас має допоміжне значення», – зауважив Волошин.
Дипломат також зазначив, що Україна не зобов'язана в усьому підтримувати позицію ЄС щодо Білорусі.
«Ми розуміємо ту стурбованість, яку Європейський Союз висловлює відносно стану демократії у Білорусі. Ми це доносили до наших білоруських партнерів. При цьому, безумовно, Україна, що не є кандидатом на членство в ЄС, не зобов'язана в усьому солідаризуватися з ЄС. У нас окремі особливості співпраці з Білоруссю, величезний обсяг торгівельно-економічної взаємодії, у нас давня історія, це наш сусід і близький нам народ. Усе це ставить Україну в природне положення країни, зацікавленої у посередництві між ЄС і Білоруссю. Ми вважаємо, що будь-яка ізоляція Білорусі буде контрпродуктивною. Ми сподіваємося, що білоруське керівництво виявить добру волю помиритися з ЄС і Україна всіляко готова допомагати в цьому. Врешті-решт, Білорусь і ЄС – сусіди, вони не можуть не спілкуватися один з одним», – переконаний Волошин.
Як повідомлялось, у лютому на самміті голів урядів країн «Вишеградської четвірки», Німеччини, Австрії й України було прийнято заяву, у якій Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина й Австрія засудили порушення прав людини й демократичних свобод у Білорусі. Україна не приєдналася до цієї заяви.
Нагадаємо, Білорусь запросила експертів ОБСЄ для спостереження за ходом судових процесів над учасниками подій, що сталися в Мінську 19 грудня після президентських виборів.
Наприкінці грудня Європейський Союз і США закликали Білорусь звільнити всіх арештованих 19 грудня цього року учасників акції протесту, які пройшли після президентських, включаючи кандидатів на пост президента країни.
З нового 2011 року білоруська влада не продовжила мандат офісу ОБСЄ у Мінську, в результаті чого він припинив свою діяльність.