НОВИНИ

Білорусь запросила експертів ОБСЄ на суди над учасниками подій у Мінську

Білорусь запросила експертів ОБСЄ для спостереження за ходом судових процесів над учасниками подій, що сталися в Мінську 19 грудня після президентських виборів. Про це повідомив прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Савіних.

"Білорусь розглядає це запрошення як підтвердження своєї відкритості і готовності підтвердити виконання міжнародних стандартів у всіх процесах", - сказав він.        

Нагадаємо, увечері 19 грудня 2010 року після президентських виборів білоруська опозиція провела в Мінську акцію протесту. Співробітники правоохоронних органів затримали понад 600 осіб, зокрема шість кандидатів у президенти.

Більшість затриманих одержали адміністративні покарання. Кілька десятків людей проходять у кримінальній справі про масові безлади, деякі з них вже засуджені на терміни від 3 до 5 років ув’язнення в колонії суворого режиму.

Наприкінці грудня Європейський Союз і США закликали Білорусь звільнити всіх арештованих 19 грудня цього року учасників акції протесту, включаючи кандидатів на пост президента країни.

З нового 2011 року білоруська влада не продовжила мандат офісу ОБСЄ у Мінську, в результаті чого він припинив свою діяльність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.