"Найголовніше нам не розгубити той потенціал співробітництва у зв'язку з подальшими змінами наших торговельних режимів з третіми країнами", – заявив Глазьєв під час відеомосту "Москва – Київ – Кишинів – Єреван – Астана" "ЗВТ – перший крок на шляху до ЄС?" в п'ятницю.
Він зазначив, що існує загроза, пов'язана з тим, що кожна держава зберігає самостійність в пошуку третього партнера, з якими теж може створювати зону вільної торгівлі.
"Загроза цієї угоди (зона вільної торгівліз СНД – Ред.) виходить головним чином від того проекту угоди про зону вільної торгівліз ЄС, яке України зараз готує", – заявивГлазьєв.
За його словами, у випадку, якщо будуть створені реальні загрози для учасників зони вільної торгівлі з СНД, то необхідно буде провести консультації з метою захистити спільний ринок.
"А я думаю, ця загроза цілком реальна з урахуванням того, що у нас не дуже добре йдуть справи з адмініструванням правил походження товарів", – підкреслив він.
Він також повідомив, що Україна не проводила ні з ким консультацій з цього питання і цілком можливо, що їх може зажадати одна з країн СНД, яка підписала договір щодо зони вільної торгівлі.
"І в цьому випадку, якщо уряди визнають, що виникає загроза для нашої взаємної торгівлі, то наша угода почне розмиватися", – вважаєГлазьєв.
У свою чергу урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами-учасницями СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднання Валерій Мунтіян зазначив, що загроза дійсно існує, але це питання чітко узгоджено при створенні зони вільної торгівліз СНД.
"Крім того, це двосічна модель, оскільки можуть бути загрози і зі зворотного боку, не тільки від України … Але ми зробили все можливе, щоб ці ризики мінімізувати", – заявивМунтіян.
Він також закликав всі сторони більше звертати увагу на позитивні моменти створення зони вільної торгівліу рамках СНД, а "не говорити про погане".
Між тим Європейський Союз вважає, що підписаний Україною 18 жовтня договір про зону вільної торгівлі між країнами СНД, не перешкоджає підписанню аналогічного договору між Україною і Євросоюзом.
Нагадаємо, раніше економічний експерт, коментуючи заяви представників Митного союзу про його переваги для України зазначив, що вони подають однобічну інформацію.