За його словами, 22 лютого до міліції надійшло сім повідомлень від громадян про знесення пам'ятника Лєніну, а 25 лютого надійшло 12 заяв від громадян про притягнення до кримінальної відповідальності невідомих за знесення пам'ятника. Інформація про це була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Як зазначив начальник УМВС області, такі дії могли бути кваліфіковані за двома статтями: ст.194 (умисне знищення, пошкодження чужого майна, завдане у великих розмірах) і ч. 2 ст.298 (умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини або їх частин).
"Що стосується ст.194, то в даному випадку розмір збитку має бути в 250 разів більше неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 152 тис. 350 грн. На даний момент оціночна залишкова вартість пам'ятника становить нуль гривень. Дана інформація офіційно була надана з міськвиконкому", – повідомив Сєднєв.
Що стосується ст.298 ч.2, то, згідно з інформацією міськвиконкому, даний пам'ятник не є культурною спадщиною.
"У зв'язку з цим кримінальні провадження були припинені у зв'язку з відсутністю складу злочинів", – сказав начальник міліції.
Фото НикВести
Як повідомлялося, 22 лютого у Миколаєві на головній площі міста знесли пам'ятник Лєніну.
Читайте також: В Україні за дві доби на постаментах не втрималися 25 пам’ятників Лєніну