НОВИНИ

  ▪   Вікторія Кобиляцька

В Україні за дві доби на постаментах не втрималися 25 пам’ятників Лєніну

В Україні триває потужний "ленінопад". За дві доби на своїх постаментах у різних регіонах країни не втрималися 25 пам’ятників Лєніну. З-поміж останніх найвагоміших досягнень - "визволення" від вождя таких обласних центрів, як Дніпропетровськ, Полтава, Чернігів, Житомир та Хмельницький.

Безумовним лідером за кількістю знесених пам’ятників за нашими підрахунками поки що стала Хмельницька область. Тут за добу повалили аж одинадцять (!) пам’ятників. 

Як повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в області, першими, в ніч із 20 на 21 лютого зруйнували пам’ятники у райцентрах Дунаївці та Славута, згодом з постаментів скинули аж трьох мідних та бетонних вождів у Хмельницькому (у парку Чекмана, біля заводу "Новатор" та на вулиці Ружичній). Далі були Старокостянтинів, Деражня, Волочиськ, Ярмолинці, Ізяслав і вже в ніч із 21 на 22 лютого до переліку приєднався Красилів.

“Слід сказати, що в Славуті, Деражні та Старокостянтинові від пережитків Радянського Союзу позбавлялися цілком легітимно — за рішенням сесій місцевих рад. А от один з пам‘ятників у Хмельницькому зняли самі працівники заводу, на території якого він був встановлений”, – йдеться у повідомленні.

У всіх інших випадках міліція за фактом зняття пам‘ятників проводить перевірки, з‘ясовує, «чи становили вони якусь історичну або культурну цінність».

Як бачимо, «ленінопад» на Хмельниччині вдався нівроку. 

Спочатку у Хмельницькому впав не без допомоги людей пам’ятник, який стояв у міському парку Чекмана.

Люди хотіли відпиляти монументові голову, але метал виявився дуже щільним, тому вони відпиляли йому вухо. Активісти пояснили, що вчинили з Лєніним так само, як невідомі - з активістом Автомайдану Дмитром Булатовим. 

"От як Булатову вухо відрізали, так і ми Леніну, - розповів майданівець Віктор Бурлик, за його словами, вухо відвезуть на Майдан Незалежності до Києва.

А так прощалися із Лєніним біля заводу "Новатор" у Хмельницькому:

Фото та відео із сайту vsim.ua

У місті Славута демонтаж був цілком законним:

Удень 20 лютого знесли пам’ятник у місті Славута

Крім того, пам’ятник демонтували у місті Старокостянтинів

А у Волочиську з демонтажем не склалося – людям вдалося тільки позбавити Лєніна голови

Визволення від Лєніна в Ізяславі:

А так відбувалося повалення Лєніна у Красилові:

На другому місці за кількістю повалених Лєнінів опинилася Київщина. Тут без пам’ятників лишилися Сквира, Біла Церква, Бровари та Боярка.

Вдень 21 лютого в Білій Церкві повалили пам'ятник Лєніну

У Броварах пам’ятник зносили в ніч із 20 на 21 лютого:

Так само вночі 21 лютого повалили пам’ятник Лєніну у Боярці

Не відстає від Київщини Вінничина. Тут 21 лютого Лєнін не втримався у Калинівці, Іллінцях, Комсомольському та Хмільнику.

"Випадково" Лєнін "втратив голову" у Калинівці, 20minut.ua

У Хмільнику пам’ятник, який складався із блоків, люди вручну за допомогою мотузок скидали блок за блоком: 

 

Знесли пам’ятник Лєніну і на Волині у містечку Маневичі. Це сталося ввечері 21 лютого. Активісти підпиляли пам’ятникові ноги, а тоді потягли за допомогою крану:

Також пам’ятник Лєніну знесли у Житомирі:

Залишився без Лєніна і Чернігів:

Крім того, 21 лютого стало відомо про знесення пам’ятника Лєніну у Прилуках (Чернігівська область). Про це свідчить відео "Правого сектору":

Також 21 лютого пам’ятник Лєніну знесли у Полтаві

Ще один Лєнін упав цієї ночі у Дніпропетровську. Активістам знадобилося близько шести годин, щоб знести вождя. Міліція у процес не втручалася.  

Тим часом, 21 лютого досить «сором’язливо» обійшлися із пам’ятниками Лєніну на Черкащині. У Шполі на постаменті написали "Кат" і вимагали під ним відставки президента Віктора Януковича.

У Каневі вождеві "одягнули" синьо-жовті "шаровари":

І тільки в Корсунь-Шевченківському 21 лютого знесли пам’ятник: 

Як повідомлялося, у 2013 році в Україні пошкодили й зруйнували щонайменше 17 пам'ятників Владіміру Лєніну. Унаслідок інцидентів міліція порушувала кримінальні справи за статтею "хуліганство".

Детальніше про всі пригоди з пам’ятниками Лєніна в Україні впродовж січня-лютого 2014 року читайте у матеріалі: Повалення пам’ятника Лєніну у Києві призвело до "вождєпаду" в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.