Миколаївська міська рада повернула площі Леніна історичну назву «Соборна площа». За таке рішення на сесії 14 травня проголосував 51 депутат міської ради (при необхідному мінімумі 46).
Проект відповідного рішення міськради представила начальник відділу охорони культурної спадщини Ірина Бондаренко. Вона зазначила, що цей документ підготовлено з метою відновлення історичних традицій топоніміки в місті Миколаєві, згідно з п. 4 «Основних напрямків топонімічної політики в місті Миколаєві», враховуючи численні звернення громадян, організацій та установ, результати громадського обговорення, яке проводилося з 15 грудня 2014 року до 15 лютого цьогоріч, і соціологічних опитувань.
Крім того, згідно з проектом рішення міськради, площу реконструюють. Для цього пройде конкурс на кращу проектну пропозицію щодо реконструкції площі і створять робочу групу з напрацювання Положення про відкритий архітектурний конкурс.
«Я докладу всі зусилля для того, щоб після конкурсу вже цього року велася серйозна реконструкція площі. Такі можливості ми з вами, я думаю, знайдемо», – заявив голова міськради Миколаєва Юрій Гранатуров.
Він зазначив, що саме громадськість звернулася до міськвиконкому з проханням повернути площі Лєніна історичну назву «Соборна площа».
«Є звернення від містян, від громадських організацій, від 30 підприємств, від 28 громадських рад, від народних депутатів. Ми провели двомісячні слухання, хоча за законом ми не мали цього робити, це виняткове право міської ради», – додав він.
Однак не всі депутати підтримали ідею перейменування площі Леніна. Зокрема, фракція Комуністичної партії України у міськраді та депутатська група «Опозиційний блок Миколаєва» виступили проти цього. На їх думку, це робити передчасно і поспішно.
Як повідомлялося, у Київраді узгодили процедуру декомунізації столиці.
Нагадаємо, 16 квітня профільна комісія підтримала проект рішення Київської міської ради «Про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах комунальної власності територіальної громади м. Києва».
Як відомо, Верховна Рада засудила комуністичний і націонал-соціалістичний тоталітарні режими і заборонила пропаганду і символіку в Україні.