НОВИНИ

У Київраді узгодили процедуру декомунізації столиці

У Києві до 24 серпня повинні зникнути всі зображення Леніна і "Серпа і молота"

Київрада на засіданні 14 травня прийняла процедуру декомунізації Києва, що передбачає демонтаж будь-яких зображень Владіміра Леніна та емблеми "Серпа і молота". За відповідне рішення "Про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах, що належать до комунальної власності територіальної громади р. Києва" проголосували 86 депутатів.

"Це рішення про заміну комуністичної символіки на будівлях комунальної власності", - заявив ініціатор рішення Олександр Вовченко.

Згідно з рішенням, процедура передбачає повну заміну всієї комуністичної символіки до 30 березня 2016 року.

Як пояснюють у прес-службі столичної влади, даним рішенням Департаменту комунальної власності виконавчого органу Київради (КМДА) доручено до 28 червня 2015 р. скласти перелік будівель і споруд комунальної власності, на яких розміщена комуністична символіка, і скласти графіки її демонтажу.

У свою чергу, балансоутримувачам зазначених будівель і споруд доручено виконати заходи з демонтажу комуністичної символіки до 24 серпня 2015 р., а до 31 березня 2016 р. - встановити замість демонтованих символів комунізму державну символіку України.

Нагадаємо, 16 квітня профільна комісія підтримала проект рішення Київської міської ради «Про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах комунальної власності територіальної громади м. Києва».

Як відомо, Верховна Рада засудила комуністичний і націонал-соціалістичний тоталітарні режими і заборонила пропаганду і символіку в Україні.