У МВС заявили, що затримають Клюєва в разі перетину ним українського кордону

3 Липня 2019, 16:20

Радник міністра внутрішніх справ – голова координаційного штабу МВС Іван Стойко на брифінгу в Києві заявив, що правоохоронці затримають екс-депутата від Партії регіонів, колишнього главу адміністрації екс-президента Віктора Януковича Андрія Клюєва в разі перетину ним українського кордону.

 

Так. за його словами, Клюєв уже 5 років переховується “на території сусідньої держави, яка є агресором, – Росії”. При цьому він додав, що Клюєв “втік разом з Януковичем”.

 

До того ж Стойко зауважив, що Клюєв не перетинав кордон у зворотньому напрямку, тобто з Росії в Україну. За словами радника міністра внутрішніх справ, “якщо він тільки перетне кордон, то він одразу буде затриманий нашими правоохоронцями”.
 

 

Крім того, коментуючи рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію Клюєва кандидатом у народні депутати, Стойко назвав його “передчасним” і висловив сподівання, що воно буде переглянуте.

 

Раніше повідомлялось, що Служба безпеки України (СБУ) 3 липня почала перевірку за запитом голови Верховної ради України Андрія Парубія про перебування Андрія Клюєва, Анатолія Шарія та Рената Кузьміна на території України протягом останніх п'яти років.

 

Раніше Генеральна прокуратура України запевняє, що в матеріалах кримінальних проваджень щодо колишнього глави Адміністрації президента Андрія Клюєва є фактичні дані про перебування цього політика в Російській Федерації.

 

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія у вівторок, 2 липня, зареєструвала кандидатом у народні депутати колишнього голову Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва. Відповідне рішення ЦВК прийняла більшістю голосів на виконання постанови Верховного суду.

 

Також за рішенням Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатами у нардепи проросійського відеоблогера Анатолія Шарія та Євгенія Євтухова, включених до списку "Партії Шарія".

 

Після відповідних рішень ЦВК у Києві на Майдані Незалежності 2 липня пройшла акція під назвою "Терпіти більше не можна". 

 

Зазначається, що на мітинг під стелою Незалежності зібралося близько 300 людей. Так, учасники акції тримали в руках плакати "Ми втомилися від лайна", "Терпіти більше не можна", "Портнов, суд скоро", тощо.

 

Згодом Генпрокуратура підтвердила, що Шарій останні п’ять років не проживав в Україні. Також у ГПУ заявили, що екс-заступник генпрокурора Віктора Пшонки Ренат Кузьмін, якого зареєстрували кандидатом на дострокові вибори в Раду, перебував за межами України останні п'ять років. 

 

Водночас голова Касаційного адміністративного суду при Верховному суді України Михайло Смокович повідомив, що ВСУ не зобов'язував ЦВК реєструвати екс-главу Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія кандидатами в народні депутати, а лише зобов'язав продовжити розгляд їхніх документів.