НОВИНИ

У Верховному суді заявили, що не зобов'язували ЦВК реєструвати Клюєва і Шарія

За словами голови Касаційного адміністративного суду при ВСУ Михайла Смоковича, ЦВК мала лише продовжити розгляд документів зазначених осіб.

Верховний суд України не зобов'язував Центральну виборчу комісію України реєструвати екс-главу Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія кандидатами в народні депутати, а лише зобов'язав продовжити розгляд їхніх документів. Про це у середу, 3 липня, під чс брифінгу повідомив голова Касаційного адміністративного суду при Верховному суді України Михайло Смокович.

 

"Суд не зобов'язував (ЦВК - ред.) реєструвати, а зобов'язав продовжити розгляд", - сказав Смокович на брифінгу в середу в Києві.

 

"ЦВК мала продовжити розгляд заяви про реєстрацію, а який має бути результат - я не коментую", - сказав Смокович, додавши, що у ЦВК є ще "інститут скасування реєстрації", якщо отримано докази порушення законодавства щодо необхідних умов для реєстрації.

 

Водночас секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька заявила, що Центральна виборча комісія може переглянути рішення про реєстрацію кандидатами у народні депутати екс-глави адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Клюєва та проросійського блогера Анатолія Шарія.

 

Зокрема, Бернацька повідомила, якщо будь-який з державних органів надасть ЦВК доказ проживання блогера Анатолія Шарія та Клюєва протягом останніх п'яти років за межами України, вона внесе постанови про скасування їх реєстрації.

 

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія у вівторок, 2 липня, зареєструвала кандидатом у народні депутати колишнього голову Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва. Відповідне рішення ЦВК прийняла більшістю голосів на виконання постанови Верховного суду.

 

Також за рішенням Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатами у нардепи проросійського відеоблогера Анатолія Шарія та Євгенія Євтухова, включених до списку "Партії Шарія".

 

Після відповідних рішень ЦВК у Києві на Майдані Незалежності 2 липня пройшла акція під назвою "Терпіти більше не можна". 

 

Зазначається, що на мітинг під стелою Незалежності зібралося близько 300 людей. Так, учасники акції тримали в руках плакати "Ми втомилися від лайна", "Терпіти більше не можна", "Портнов, суд скоро", тощо.

 

Своєю чергою, Голова Верховної Ради Андрій Парубій звернувся до Генпрокуратури, Служби безпеки і Держприкордонслужби надати відомості про перебування в Україні останні 5 років Анатолія Шарія, Андрія Клюєва і Рената Кузьміна, які зареєстровані кандидатами в народні депутати. 

 

Згодом Генпрокуратура підтвердила, що Шарій останні п’ять років не проживав в Україні. Також у ГПУ заявили, що екс-заступник генпрокурора Віктора Пшонки Ренат Кузьмін, якого зареєстрували кандидатом на дострокові вибори в Раду, перебував за межами України останні п'ять років. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.