Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про початок створення кіберполіції. Про це він написав на сторінці у мережі Facebook.
Зокрема, міністр назвав сім головних завдань майбутнього підрозділу:
«1. Реалізація державної політики у сфері протидії кіберзлочинності.
2. Протидія кіберзлочинам: У сфері використання платіжних систем: скімінг (шимінг) – незаконне копіювання вмісту треків магнітної смуги (чіпів) банківських карток; кеш-трепінг – викрадення готівки з банкомату шляхом встановлення на шатер банкомату спеціальної утримуючої накладки; кардінг – незаконні фінансові операції з використанням платіжної картки або її реквізитів, що не ініційовані або не підтверджені її держателем; несанкціоноване списанням коштів з банківських рахунків за допомогою систем дистанційного банківського обслуговування. У сфері електронної комерції та господарської діяльності: фішинг – виманювання у користувачів Інтернету їх логінів та паролів до електронних гаманців, сервісів онлайн аукціонів, переказування або обміну валюти, тощо; онлайншахрайство – заволодіння коштами громадян через інтернет-аукціони, інтернет-магазини, сайти та телекомунікаційні засоби зв'язку. У сфері інтелектуальної власності: піратство – незаконне розповсюдження інтелектуальної власності в Інтернеті; кардшарінг – надання незаконного доступу до перегляду супутникового та кабельного TV. У сфері інформаційної безпеки: соціальна інженерія – технологія управління людьми в Інтернет просторі; мальваре – створення та розповсюдження вірусів і шкідливого програмного забезпечення; протиправний контент – контент, який пропагує екстремізм, тероризм, наркоманію, порнографію, культ жорстокості і насильства; рефайлінг – незаконна підміна телефонного трафіку.
3. Завчасне інформування населення про появу новітніх кіберзлочинів.
4. Впровадження програмних засобів для систематизації та аналізу інформації про кіберінциденти, кіберзагрози та кіберзлочини.
5. Реагування на запити закордонних партнерів, що надходитимуть каналами Національної цілодобової мережі контактних пунктів.
6. Участь у підвищенні кваліфікації працівників поліції щодо застосування комп’ютерних технологій у протидії злочинності.
7. Участь у міжнародних операціях та співпраця в режимі реального часу. Забезпечення діяльності мережі контактних пунктів між 90 країнами світу».
Міністр додав, що реформа стартує з переатестації наявних підрозділів, а також буде оголошено набір нових фахівців.
«Старт набору в кіберполіцію і детальні умови конкурсу будуть оголошені 15 жовтня. З 26 жовтня розпочнеться атестаційний конкурс для всіх майбутніх кіберполіцейських. До 5 листопада штат кіберполіції сформують і почнеться завершальний перехідний етап вибудовування нового функціоналу кіберполіції та перепідготовки персоналу на марші», – йдеться у тексті.
Як повідомлялося, МВС розмістить у відкритому доступі базу шахрайських номерів карток і мобільних телефонів.