НОВИНИ

МВС розмістить у відкритому доступі базу шахрайських номерів карток і мобільних телефонів

Кожен, хто має намір здійснити фінансову операцію, зможе перевірити, чи не проходив цей номер у базі.

На сайті МВС з'явиться база даних банківських карток та мобільних номерів, які використовувалися шахраями. Про на брифінгу заявив начальник Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Сергій Демедюк.

Зазначається, що така база даних може з'явитися протягом двох місяців.

"Незабаром на нашому сайті впровадимо базу даних всіх банківських карток, які нами були встановлені та використовувалися шахраями. Також з’являться номери мобільних та міських телефонів, які шахраями використовуються для вчинення злочинів", - повідомив Сергій Демедюк.

За повідомленням, зараз ця база даних знаходиться на стадії тестування. Також начальник Управління повідомив, що до неї будуть вносити інформацію як правоохоронці, так і банки.

За словами Сергія Демедюка скористатися базою даних для перевірки інформації під час здійснення фінансової операції зможе кожен охочий.

"Громадянин, який буде здійснювати ту чи іншу фінансову операцію на невідомому йому ресурсі або по якомусь оголошенню, зможе перевірити інформацію, яку пропонує ресурс для оплати фінансової операції або з якого номеру телефонує особа", - зазначив Сергій Демедюк.

Нагадаємо, в ЄС представили новий план боротьби з тероризмом та кіберзлочинами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.