У МВФ закликали Зеленського зберегти незалежність Нацбанку

15 Липня 2020, 09:46

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва закликала президента України Володимира Зеленського зберегти незалежність Національного банку України. Про це 15 липня повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву Георгієвої за результатами переговорів із Зеленським.

 

"Реформа НБУ і її результати за останні п'ять років є історією повного успіху для України. Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів і захищає фінансову систему", – зазначила Георгієва.

 

Вона наголосила, що політика Нацбанку заслуговувала на довіру, сприяла стабілізації економіки України.

 

"В інтересах України зберегти незалежність НБУ, і це також є вимогою в рамках поточної програми, яку підтримує МВФ. Я закликала президента Зеленського дотримуватися курсу розумної грошово-кредитної і фінансової політики – це ключ до більш активного інвестування та інклюзивного зростання", – додала Георгієва.

 

Нагадаємо, що 10 липня банкір та голова правління Райффайзен Банку Аваль у 2005-2019 роках Володимир Лавренчук заявив, що політика Національного банку України у 2014-2018 роках була адекватна до політики центральних банків Центральної та Східної Європи, а закиди про жорстку монітарну політику є емоційними.

 

Раніше, 9 липня, президент Володимир Зеленський заявив, що в Національного банку дуже жорстка монетарна політика, а до кінця 2020 року в Україні потрібно спростити процедуру отримання бізнесом кредитів.