У МОЗ запевнили, шо в пасажирів літака з Уханя немає симптомів захворювання

20 Лютого 2020, 12:09

У пасажирів та членів екіпажу авіарейсу з епіцентру коронавірусної інфекції – китайського Уханя – немає жодних симптомів гострих респіраторних захворювань. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України у четвер, 20 лютого.

 

Як зазначається, МОЗ поспілкувалось із медиками, які супроводжували людей на борту.

 

«Під час польоту та посадки літака у жодного пасажира  та члена екіпажу не було виявлено симптомів гострих респіраторних захворювань. Психоемоційний стан всіх пасажирів у нормі. Але вони все ще потребують підтримки та розуміння зі сторони співгромадян», – йдеться в повідомленні.

 

Зауважимо: на борту літака – 45 українців, 27 іноземців та члени екіпажу, серед яких три медики.

 

Усі люди, що прибувають з Уханя, будуть транспортовані до місця обсервації – це медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області. Протягом періоду обсервації (14 днів) медики проводитимуть медико-санітарне спостереження як мінімум двічі на день всіх, хто перебуває в ізоляції. Між мешканцями Нових Санжар та правоохоронцями відбулися сутички у зв'язку з евакуацією.

 

Додатково, люди, які перебуватимуть в обсерваторі, матимуть контакти медичних працівників, щоб у разі погіршення їхнього стану здоров’я або появи симптомів, які можуть свідчити про розвиток гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, їх було госпіталізовано в інфекційний стаціонар. В такому випадку, в інфекційному відділенні їм буде надаватися медична допомога і проводитися подальша діагностика.

 

Після прибуття до місця обсервації транспорт, яким перевозять евакуйованих та членів команди, пройде дезінфекційну обробку.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.