"Ми укладаємо договори пачками! Вже підписали 20 контрактів на загальну суму 194,782 млн грн", – запевнила перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко.
"На закупівлю ліків було виділено з бюджету 1,7 млн грн, і на половину цієї суми вже оголошені тендери. Але ми не зможемо стовідсотково задовольнити всю потребу країни в медпрепаратах – частково вона буде поповнюватися з місцевих бюджетів", – додала вона.
Нагадаємо, про дефіцит ліків напередодні заявили представники двох громадських організацій – Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, та Всеукраїнського товариства гемофілії.
За їхніми словами, в лікарнях спостерігається гостра нестача антиретровірусних, протитуберкульозних, імунобіологічних препаратів, ліків для лікування гемофілії і гепатиту.
Раніше видання "Дзеркало тижня. Україна" повідомило, що за шість місяців цього року МОЗ України не придбало жодної упаковкилікарських препаратів – всі 240 тендерів закінчилися безрезультатно, у той час, коли 2010 року на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд грн.
А "Тиждень"повідомляв про те, що в Україні кілька місяців спостерігаєть брак вакцин для щеплення дітей.
Міністерство охорони здоров'я обвинувачує у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.
Тим часом в корпорації "Артеріум" вчора підтвердили свою готовність працювати з державою за торішніми цінами. "Ми уклали з МОЗ два контракти на стрептоміцин і канаміцин за цінами 2010 року. Решта торги ще не відбулися або припинені, про що нас сповістили листом з позначкою про надання додаткової інформації в подальшому", – повідомив комерційний директор корпорації Олександр Партишев.