У Москві ухвалять рішення про перетворення ЄврАзЕС

18 Березня 2012, 19:50

«В ході нинішньої зустрічі головам держав-членів ЄврАзЕС належить ухвалити рішення за базовими принципами проекту Договору, що передбачає перетворення Євразійського економічного співтовариства в нове інтеграційне об`єднання», – наголошується в повідомленні.

Також повідомляється, що в засіданні Міждержавної Ради Євразійського економічного співтовариства візьмуть участь глави держав-членів ЄврАзЕС (Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизька Республіка і Республіка Таджикистан), а також лідери держав-спостерігачів при Співтоваристві (Республіка Вірменія, Республіка Молдова та Україна).

Очікується, що лідери держав-членів ухвалять рішення щодо уточнення контурів майбутніх регіональних інтеграційних процесів.

У повідомленні нагадується, що новим етапом поглиблення інтеграції Білорусі, Казахстану і Росії став запуск з 1 січня 2012 р. в рамках «трійки» ЄврАзЕС Єдиного економічного простору – ЄЕП. В рамках ЄЕП проводиться узгоджена податкова, грошово-кредитна, валютно-фінансова, торгова і митна політика. З 1 січня 2012 р. основоположні міжнародні договори договірно-правової бази ЄЕП введено в дію.

Надалі до «трійки» зможуть приєднатися і решта держав-членів ЄврАзЕС– Киргизія і Таджикистан – по мірі готовності економік цих країн і виконання ними вимог, передбачених існуючою договірно-правовою базою.

 

Позначки: