У Москві розпочали збір підписів за об’єднання Росії, України і Білорусі

24 Вересня 2012, 17:03

Підписання хартії про возз'єднання почалося 21 вересня, в чергову річницю перемоги на Куликовому полі, повідомив глава синодального РПЦ із взаємин Церкви та суспільства протоієрей Всеволод Чаплін з посиланням на авторів ідеї.

Перед підписанням хартії її ініціатори зайшли в храмах Святителя Миколая на Трьох горах, настоятелем якого є Чаплін, і звернулися до Бога з молитвою про дарування успіху в справі об'єднання братів-слов'ян.

Автори ідеї вважають, що роз'єднання росіян, українців і білорусів було скоєно всупереч волі народу і тепер перешкоджає його вільному розвитку і благополуччя.

«Ми, спадкоємці тисячолітньої історії і великої цивілізації, досвіду творення, добросусідства, військової доблесті і співпраці наших предків, об'єднані спільною культурою і спільною діяльністю зоблаштуванняі захистунашої землі, при возз'єднанні візьмемо все найкраще з практичного досвіду нашого народу», – йдеться в хартії.

«Возз'єднуючись, ми думаємо прооснову нашого буття і розвитокмиролюбностіі моралі, віру в добро, принципи фундаментальної справедливості, рівності, гідності, прагнення до щастя і благополуччя нашого єдиного народу. Наш розвиток і майбутнє буде будуватися на взаємоповазі з іншими народами, взаємозбагачуватимутьсянаші культури і роблячи життя краще, комфортнішим і безпечнішим», – йдеться в документі.

Хартія відкрита для підписання всіма зацікавленими громадянами, організаціями та громадськими об'єднаннями. Вона містить звернення до президентів трьох слов'янських республік з пропозицією про сприяння у підготовці та проведенні загального референдуму про возз'єднання народу і створення конфедерації.

У хартії особливо обумовлено, що до цієї конфедерації можуть приєднатися й інші країни.