НОВИНИ

У РПЦ закликають священиків не соромитись приймати дорогі подарунки

Глава синодального відділу із взаємин Церкви і суспільства Московського патріархату (РПЦ) протоієрей Всєволод Чаплін вважає, що священнослужителі не повинні соромитися приймати дорогі подарунки, оскільки люди висловлюють цим свою любов. Про це він сказав на прес-конференції у Ставрополі.

"Якщо хтось прикрашає храми, це прояв любові до храмів. Якщо хтось дарує патріарху  ікону, машину, годинник - це прояв любові до патріарха, що цілком природно. Чому раптом нас стали наполегливо переконувати, що ми повинні цього соромитися і рвати на собі з цього приводу волосся? " - сказав Чаплін.

Представник РПЦ вважає, що є певні кола, які хочуть використовувати будь-який привід, щоб "дресирувати" церкву, змусити її мовчати і не виходити на суспільний майданчик.

На одному з місцевих телеканалів, відповідаючи на запитання, який годинник він носить, священнослужитель назвав Longines, додавши, що це подарунок і вони коштують не дуже дорого - близько 500 доларів.

Раніше протоієрей  Чаплін вже висловлював свою думку з приводу носіння або використання священнослужителями дорогих речей, і його висловлювання викликали бурхливу громадську дискусію в ЗМІ та інтернет-просторі на тему "Церква і розкіш".

Нагадаємо, під час візиту голови РПЦ Кірілла до України в об’єктив українських журналістів потрапив годинник на руці Святійшого - фірми Breguet, ціна якого коливається від 28 тисяч євро до 36 тисяч євро залежно від компанії-продавця.

У свою чергу Митрополит Української православної церкви Московського патріархату Володимир (Сабодан) їздить на автомобілі Мерседес S-класу, який коштує близько 145 тисяч євро. Після оприлюднення цієї інформації намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павло (УПЦ МП) назвав душевнохворим журналіста, який написав про Мерседес митрополита УПЦ МП.