Способи імплементації статті закону "Про освіту" щодо мови навчання будуть уточнені в законі "Про загальну середню освіту". Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
"Ця стаття буде уточнена і для реалізації прописана в законі про загальну середню освіту", – сказала вона на брифінгу за результатами зустрічі з міністром національної освіти Румунії Лівіу Мар'яном Попом.
За її словами, проект цього закону вже розробляється.
Також Гриневич додала, що реалізація "мовної статті" буде передбачена в освітніх стандартах і навчальних планах.
Міністр підкреслила, що будь-які зміни або уточнення до статті закону "Про освіту", яка стосується мови навчання, можуть бути внесені вже після висновків Європейської комісії за демократію через право ("Венеціанська комісія").
Як повідомлялося, в середу, 27 вересня, опубліковано закон "Про освіту", 28 жовтня він вступить в силу.
Читайте також: "Холодна війна" через закон про освіту. Реакція України на рішення Угорщини блокувати зближення ЄС
Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2145-VІІІ "Про освіту". Так, законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Як повідомлялось, Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту".Також міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ. У свою чергу, для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю закону про освіту.