У МінТОТ розповіли, скільки триватиме процес реінтеграції Донбасу з миротоворцями ООН

26 Вересня 2018, 15:09

Миротворча місія ООН зможе провести процес реінтеграції Донбасу за два-три роки. Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, передає "РБК-Україна" у середу, 26 вересня.

 

За його словами, якщо розглядати питання з технічної точки зору, миротворці з’являться на Донбасі не раніше, ніж за півроку після прийняття рішення Радою національної безпеки і оборони ООН.

 

"Сам процес розгортання може тривати десь до трьох місяців. Скільки часу знадобиться для того, щоб повернути офіційну владу, з моєї точки зору – це два-три роки", – повідомив Тука.

 

На його думку, першими на окуповану частину Донбасу мають зайти гуманітарні підрозділи миротворців, які допоможуть налагодити постачання необхідних послуг населенню.

 

"Місія має включати три складові. Першою має зайти гуманітарна місія миротворців. Почнуть працювати цивільні підрозділи, які займуться налагодженням постачання води, електроенергії, інших  послуг.  Доречі, в підрозділі ООН є навіть спеціальний підрозділ (для боротьби, – ред.) з пропагандою. Після цього вже заходять люди зі зброєю. Це поліцейські підрозділи, які забезпечуватимуть громадський порядок. Третя складова – це відомі блакитні шоломи, які вже займатимуться роззброєнням та триматимуть контроль за державним кордоном", – додав він.

 

За словами Туки, Україна наполягає на тому, що місія має зайти на всю окуповану територію:

 

"Дискусія триває не навколо питання, чи вводити миротворців, чи ні. Наразі точаться суперечки лише стосовно формату та складу місії. Пропозиція України і наших союзників в тому, що місія має зайти на всю окуповану територію,  а також на державний кордон. Позиція РФ – ввести миротворчі сили виключно вздовж лінії зіткнення. Навколо цих фундаментально різних підходів триває дискусія", – сказав посадовець.

 

Нагадаємо, у вівторок, 25 вересня, під час  виступу на 73-й сесії Генасамблеї ООН президент України Петро Порошенко закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас