У МінТОТ розпочали одноразові виплати звільненим з полону заручникам

13 Червня 2018, 15:52

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб почало виплачувати одноразову грошову допомогу українським заручникам, яких звільнили в грудні 2017 року. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

"Ще одна важлива для мене новина: МінТОТ розпочало одноразові виплати звільненим у грудні заручникам. Нарешті", – наголосила вона.

 

Начальник управління з питань переселенців та гуманітарної співпраці МінТОТ Ірина Калупаха заявила, що гроші почали виплачувати минулого тижня в Донецькій і Львівській областях.

 

За її словами, допомогу отримають усі найближчим часом.

 

"Виплачувати вже почали, це питання часу. І це не півроку, а місяць максимум", – наголосила  Калупаха.

 

Як повідомлялося, з квітня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що відомство не розпочало виплати грошової допомоги, бо досі не отримало списки визволених заручників.

 

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на окупованій території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку. Інші відмовилися від обміну з низки причин. Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.