У Мінську затвердили дати розведення сторін у Петрівському та Станиці Луганській

5 Жовтня 2016, 19:34

Бойовики на Донбасі продовжують обстріли ділянок, де має відбутися розведення сил (Петрівське і Станиця Луганська), тому реалізацію рамкового рішення вирішили продовжити. Про це написала у Facebook прес-секретар представника України у Тристоронній контактній Групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

За її повідомленням, 7 жовтня відведення відбуватиметься в Петрівському, 9 жовтня – у Станиці Луганській.

"Особливо наголошую: відвід відбудеться тільки за умови відсутності обстрілів, одночасному відведенні з протилежного боку і під контролем СММ ОБСЄ", – написала вона.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.