У Мінську розпочала зустріч тристороння контактна група

11 Липня 2018, 17:03

У середу, 11 липня, тристороння контактна група зі врегулювання ситуації на Донбасі почала засідання в білоруському Мінську. Про це повідомила речниця представника України в групі, колишнього президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook. 

 

"Після початку «хлібного перемир'я» безпекова ситуація покращилася. За даними голови СММ ОБСЄ Ертурула Апакана, який також є координатором безпекової підгрупи, інтенсивність обстрілів за цей час зменшилася майже на 80% у порівнянні з попереднім періодом", – написала Оліфер.

 

Вона також зазначила, що повноцінний режим тиші так і не став реальністю, порушення режиму припинення вогню з боку НЗФ ОРДЛО продовжуються. Триває повзуча військова активність, виявлена СММ ОБСЄ на ділянках розведення сил та засобів в р-ні Петрівського і Золотого, особливу тривогу викликають факти облаштування укріплення кулеметних та мінометних позицій.

 

За її словами, підгрупа з гуманітарних питань збереться на засідання у Мінську 25 липня.

 

"У сьогоднішньому засіданні підгрупи з соціально-економічних питань взяв участь представник компанії «Водафон Україна». Він озвучив пріоритетні напрямки з підтримки мобільного зв'язку, яким користуються мешканці непідконтрольної частини Донбасу – йдеться про проведення міжнародного аудиту обладнання компанії на території ОРДЛО; надання гарантій безпеки співробітникам компанії під час їхнього перебування на території ОРДЛО; повернення обладнання компанії", – додала Оліфер.

 

Нагадаємо, тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі у середу, 27 червня, за результатами переговорів у Мінську заявила про підтримку режиму припинення вогню на сході України з 1 липня у зв'язку з початком сезону збирання врожаю.

 

Як повідомлялось, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв на прес-конференції в Нью-Йорку заявив, що президент США Дональд Трамп запропонував перенести з Мінська в інше місце переговори по Донбасу.