У Мінську домовилися про відведення важкого озброєння на Донбасі до 20 лютого — ОБСЄ

15 Лютого 2017, 19:09

У  Мінську під час переговорів сторони домовилися відвести озброєння і спецзасоби від лінії розмежування на Донбасі до 20 лютого. Про це повідомив спецпредставник від ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту на сході України Мартін Сайдік.

"Сьогодні досягнуто згоди про розведення озброєння, забороненого Мінськими домовленостями, до 20 лютого", – заявив Сайдік.

За його словами, на сьогоднішньому засіданні особливу увагу було приділено повному припиненню вогню на лінії зіткнення.

У зв'язку з цим Сайдік зазначив, що з часу попереднього засідання ТКГ обсяг військових дій в зоні конфлікту значно скоротився. Він також відзначив великий внесок Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в зниження напруженості в регіоні.

Крім того, за словами Сайдіка, серед політичних тем дискусії в середу в Мінську була "формула Штайнмайєра".

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня 2016 року підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

1 жовтня відведення відбулося поблизу Золотого, 7 жовтня – біля Петрівського. Розведення сил і засобів у Станиці Луганській не відбулося через обстріли бойовиків.