У Міносвіти відмовилися проводити наступного року дворівневі тести ЗНО

28 Грудня 2015, 14:50

Від тестів зовнішнього незалежного оцінювання дворівневої складності, які були введені в 2015 році з української мови, літератури та математики, в 2016 році вирішили відмовитися. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

"Вирішено, що в цьому році ми його (дворівневе оцінювання — Ред.) практикувати не будемо. Основне тут те, що цей тест не користується великим попитом у вузах, для яких він був визначений у минулому році", – сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві.

Карандій зазначив, що підготовка до ЗНО 2016 йде згідно із затвердженим планом. Реєстрація на тестування розпочнеться 1 лютого і триватиме до 4 березня 2016 року.

Основна сесія ЗНО розпочнеться 5 травня тестом з української мови та літератури, математику абітурієнти складатимуть 11 травня, а історію України – 13 травня.

"Результати оцінювання з цих предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за результатами загальноосвітньої школи", – зазначив Карандій.

Зовнішнє оцінювання з інших предметів пройде з 3 по 17 червня.

Додаткову сесію тестування планується провести з середини червня по початок липня для тих осіб, які не зможуть пройти оцінювання під час основної сесії.

Абітурієнти можуть 5-30 січня 2016 зареєструватися на пробне тестування, яке пройде на початку квітня. Його вартість складе 111 грн за один предмет.

Директор УЦОЯО також зазначив, що почалася робота з модернізації інформаційної системи та створення комплексної системи захисту інформації.

Як повідомлялося, серед нововведень при проходженні ЗНО в 2015 році були введені тести двох рівнів складності з української мови, літератури та математики. Вузи в умовах прийому мали вказати тест якого рівня має бути наданий абітурієнтом при вступі.

Нагадаємо, раніше Український центр оцінювання якості освіти заявив про втрату електронної бази тестових завдань для зовнішнього незалежного тестування.

Це сталося після того, як 21 липня ГПУ під час обшуку вилучила докази корупції чиновників Міносвіти, а СБУ виявила факти несанкціонованого втручання у реєстр ЗНО.