У Міністерстві оборони заявляють, що 2,5 млн грн коштує будівництво вогневого опорного пункту (ВОП), а не блокпосту. Про це повідомили у прес-службі відомства.
За інформацією Міноборони, один ВОП розташовується на ділянці 40 га.
«Для його спорудження необхідно 42 тонни арматури різного розміру, десятки тонн бетону, 35 кубометрів кругляка, 450 кубометрів дошки, 90 готових залізобетонних конструкцій», – йдеться у повідомленні прес-служби відомства.
Таким чином, інформація, оприлюднена на інтернет-ресурсі «Наші гроші», не відповідає дійсності, заявляють у Міноборони.
«Журналіст презентує облаштовану вогневу точку (блокпост – Ред.) як цілий вогневий опорний пункт та приписує лише одному елементу вартість усієї будівлі в цілому», – зазначили у міністерстві.
У Міністерстві оборони зауважують, що з резервного фонду бюджету виділено 850 млн грн на фортифікаційне обладнання смуг оборонного рубежу, тобто обладнання 300 ВОП.
Раніше в українських ЗМІ опублікували фотографію блокпоста на одній з доріг Маріуполя, у коментарі до якої стверджували, що споруда коштує 2,5 млн грн.
Пізніше радник президента Юрій Бірюков заперечив таку інформацію та опублікував фото частини ВОП вартістю 2,5 млн грн.
Бірюков назвав сайт "Наші гроші", який опублікував статтю про завищену вартість блокпостів "сепарським", що спричинило скандал.
Як повідомлялося, 21 квітня голова Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв заявив, що у Маріуполі саботували створення лінії оборони, яку анонсували офіційні органи.
Нагадаємо, українська сторона запропонувала демілітаризувати Широкине.
Також нагадаємо, 9 квітня місія ОБСЄ також закликала демілітаризувати Широкине.