НОВИНИ

Українська сторона запропонувала демілітаризувати Широкине

Також Україна пропонує підписати план щодо відведення танків, мінометів і гармат калібром менше 100 мм.

Українські переговорники на чолі з екс-президентом Леонідом Кучмою запропонували бойовикам демілітаризацію селища Широкине, яке є однією з найгарячіших точок у зоні АТО. Про це повідомила прес-секретар Кучми Дар'я Оліфер за підсумками відеоконференції Тристоронньої контактної групи з представниками так званих "ДНР" і "ЛНР".

За її словами, демілітаризація Широкиного означає взаємне відведення збройних підрозділів з цього населеного пункту та обов'язкову присутність представників місії ОБСЄ.

Прес-секретар зазначає, що українська сторона не може констатувати деескалацію ситуації на Донбасі, тому пропонує розмістити 10 постійно діючих пунктів з моніторингу режиму припинення вогню. Ці пункти будуть діяти у форматі 24/7. Передбачається, що на цих пунктах будуть українські та російські офіцери з Спільного Центру з контролю і розмежування, а також представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Перші такі пункти можуть бути розгорнуті в найбільш проблемних точках, в тому числі, в Донецькому аеропорту і Широкиному.

Крім того, українська сторона наполягає на доставці Україною гуманітарної допомоги в Донецьк і Луганськ, насамперед, у​ дитячі будинки, інтернати, лікарні, будинки для старих..

Також Україна запропонувала підписати план щодо відведення танків, мінометів і гармат калібром менше 100 мм. За повідомленням, цей пункт – продовження ініціативи міністрів закордонних справ нормандської четвірки, яка була озвучена на зустрічі в Берліні, 13 квітня.

«На жаль, представники т. зв. «ДНР» і «ЛНР» проявляють себе як неконструктивні переговорники. Мова йде про їх своєрідне прочитання деяких пунктів Мінського угоди - зокрема, про спроби прив'язати доставку гуманітарної допомоги мирним жителям і обмін заручниками і незаконно утримуваними особами до якихось неіснуючих домовленостей», - написала Дар’я Оліфер

Українська сторона ще раз нагадала про 6 пункт Мінського угоди – обмін заручниками і незаконно утримуваними особами.

«Україна виконала все необхідне для відповідного обміну у форматі «всіх на всіх», як це і передбачено Мінською угодою», - сказав представник України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма.

Нагадаємо, 9 квітня місія ОБСЄ закликала демілітаризувати Широкине.

Читайте також: Бої за Широкине: хроніка подій

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.