У Міноборони Литви заявили, що найбільша кіберзагроза для країни виходить від РФ

14 Серпня 2018, 21:39

Віце-міністр оборони Литви Едвінас Кярза повідомив, що найбільша загроза в кібернетичному просторі для країни виходить від Росії. Про це у вівторок, 14 серпня, повідомляє Delfi.

 

"Найбільша загроза для Литви виходить від РФ. Зафіксовані цілком конкретні злочинні угруповання, що їх фінансують російські власті. Ці угруповання створюють реально складні віруси, які не можна виявити комерційними засобами, і головна мета яких – захопити комп'ютерні мережі, системи їх опонентів, тобто наші, і, без сумніву, красти інформацію", – наголосив Кярза.

 

За його словами, раніше були тільки інформаційні атаки, потім кібернетичні, а цього року зафіксований перший випадок, коли найняті РФ злочинці об'єдналися.

 

Крім того, віце-міністр оборони Литви назвав конкретні приклади кібернетичних атак таких угруповань.

 

"Це відчув один із найбільших порталів, адже були захоплені службові сервери. І наш міністр оборони став одним із учасників цієї "фальшивої новини". І "з використанням" такого нехорошого міністра був створений вірус, який було вміщено в документ і розіслано конкретному колу адресатів, отже, вони точно знали, до чиїх комп'ютерів хотіли потрапити", – додав він.

 

Нагадаємо, 24 липня голова Міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс повідомив, що Росія може втрутитися у вибори країни, які пройдуть у 2019 році.