У Міноборони доповіли про розмінування місцевості в зоні розведення сторін у Петрівському

10 Жовтня 2016, 13:27

Речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко повідомив про розмінування місцевості в зоні розведення сил і засобів у районі Петрвського (Донецька область), у той же час у районі Золотого (Луганська область) місцевість залишається замінованою. Про це він сказав на брифінгу в понеділок в Києві.

"Стан справ з реалізації рамкової угоди з розведення сил і засобів, прийнятої Тристоронньої контактною групою: Золоте – розведення відбулося, місцевість не розмінована, КПВВ не працює через протидію бойовиків; Петрівське – розведення сталося, місцевість розмінована", – повідомив він.

У той же час Лисенко поінформував, що в зоні біля Станиці Луганськаої розведення не відбулося через регулярні обстріли з боку противника.

"Останній епізод відбувся 6 жовтня відразу після півночі", – повідомив спікер Міноборони.

За його словами, для моніторингу виконання рамкової угоди в Золотому і Петровському відбулися польоти БПЛА ОБСЄ.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

У районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. 7 жовтня у Міноборони заявили про успішне розведення військ у районі Богданівки й Петрівського.

Натомість 9 жовтня у Міноборони констатували, що із огляду на систематичне порушення режиму тиші з боку противника та невиконання бойовиками Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів, Збройні Сили України вимушено переносять терміни відведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської.