У Міненерговугілля планують купувати вугілля з підконтрольних бойовикам шахт

3 Листопада 2014, 14:33

Україна, яка відчуває гострий дефіцит енергетичного вугілля для теплових електростанцій через військові дії на Донбасі, хоче купувати вугілля на підконтрольних проросійським бойовикам шахтах Донецької та Луганської областей.  Про це під час брифінгу повідомив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков.

Він додав, що на складах таких шахт накопичилося понад 2 млн тонн палива.

«Я особисто як один із керівників у міністерстві веду переговори з нашими генеральними директорами, які перебувають у зоні АТО, а вони перебувають в основній своїй масі там. Вони, в свою чергу, ведуть переговори з лідерами так званих народних республік», – сказав Зюков. 

За його словами, Україна готова купувати вугілля з Донбасу за ціною від 850 грн за тонну, тоді як імпортне вугілля обходиться нашій країні в 86 дол. за тонну (близько 1100 грн). 

«Це (купівля вугілля в Донбасі) все одно буде дешевше, ніж ми купуємо імпортне (вугілля)», – сказав Зюков.

Він також зазначив, що механізм оплати вугілля відпрацьований. Він передбачає перерахування коштів на рахунки в держбанки, які знаходяться поза зоною АТО. А працівники вугільних підприємств, у свою чергу, їздять за грошима на прилеглі території, де працюють філіали цих банків. 

«Відкриваються рахунки на території України в державному банку. Є механізм, ми таким чином у вересні погашали старі борги», – сказав Зюков. 

На думку першого заступника міністра, виручені кошти мають піти на оплату праці шахтарям, на підтримку працездатного стану шахт і на оплату електроенергії.

Як повідомлялося, терористи, які орудують на Донбасі, продовжують вивозити українське вугілля до Росії. Зокрема, спостерігачі ОБСЄ щодня фіксують конвої з вантажівками.

Крім того, за даними міліції, з шахт «Червонопартизанська» та «Харківська», які входять в «ДТЕК Свердловантрацит», бойовики вже вивезли понад 500 тонн вугілля.

Разом з тим, у вересні міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Україна уклала договори щодо постачання вугілля з Росії.