У Міненерго зробили заяву щодо опалювального сезону без російського газу

11 Лютого 2016, 19:43

Україна пройде поточний осінньо-зимовий сезон без закупівлі газу у РФ. До того ж, російський газ не доведеться закуповувати і в наступну зиму. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин на засіданні уряду.

"Навіть не можемо, а пройдемо… Дуже великі шанси (щодо наступної зими – ред.), що також не доведеться (закуповувати газ у РФ – ред.)", – сказав він.

Читайте також: У Нафтогазі назвали умови, за яких Україна може відновити закупівлю російського газу

Як повідомив Демчишин, до теперішнього часу Україна використовувала з підземних сховищ газу менше газу, ніж планувала. Раніше очікувалося, що до кінця опалювального сезону в ПСГ буде 7 млрд куб м, але фактично залишок буде більшим.

Демчишин зазначив, що споживання газу в країні скорочується. Улітку можуть бути реалізовані програми з енергозбереження, які приведуть до ще більшого скорочення споживання газу. В результаті потреба в російському газі ще більше скоротиться.

"Якщо ми будемо закачувати 11-13 млрд куб. м газу, як планували, то 11 з копійками ми можемо закачати і без Росії", – сказав міністр.

Як відомо, у листопаді минулого року Газпром заявив, що припинив постачати газ до України через закінчення передоплати. Цього дня Яценюк доручив припинити закупівлю російського газу, але продовжити транспортувати його до Європи. Таким чином, Україна в 2015 році скоротила імпорт природного газу на 15,9% (на 3,1 млрд куб. м) у порівнянні з 2014 роком – до 16,4 млрд куб. м.

Імпорт Україною газу з Росії в 2015 році склав 6,1 млрд куб. м, що в 2,4 рази менше, ніж за підсумками 2014 року (14,5 млрд куб. м).