У Мін’юсті заявили, що не мають причин для видворення Саакашвілі з України

13 Вересня 2017, 15:42

Заступник голови Міністерства юстиції України Денис Чернишов заявив, що в відомства відсутні підстави для екстрадиції екс-президента Грузії, колишнього очільника Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі. Про заступник голови Мін’юсту заявив у середу, 13 вересня.

Він зазначив, що причин для екстрадиції Саакашвілі немає, тому що наразі в Грузії йому не винесли обвинувальний вирок.

"Ті документи, які до нас прийшли, до нас і до генпрокуратури щодо Саакашвілі, вони говорять про те, що в Грузії розглядаються кримінальні справи щодо нього. Це ще не черговий етап у проведенні екстрадиції, і в цьому етапі Мін'юст не бере участі. Це якби Саакашвілі був засуджений в Грузії за тими статтями, які назвав у своїй конференції Пєтухов, тоді б це була часткова прерогатива Мін'юсту", – повідомив Чернишов.

За його словами, Саакашвілі має право звернутися до українського суду й подати апеляцію на указ президента про позбавлення громадянства.

"У нього є таке право. Чому він не скористався цим правом, – ось у цьому питання", – зазначив він.

Напередодні прокуратура розпочала проведення екстрадиційної перевірки щодо Саакашвілі

Як повідомлялося, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками.

На кількох учасників незаконного перетину українсько-польського кордону склали адміністративні протоколи.

12 вересня, екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі біля львівського готелю "Леополіс" у присутності журналістів ознайомився з адміністративним протоколом про незаконний перетин кордону.