У Мін’юсті повідомили, як заборонені предмети потрапили до екс-бійців роти “Торнадо”

15 Серпня 2018, 17:55

Міністерство юстиції повідомило, що працівники Лук'янівського СІЗО, ймовірно, систематично поставляли до камер екс-бійців роти "Торнадо" заборонені предмети. Про повідомив прес-секретар заступника міністра юстиції Юрій Маслак.

 

За його словами, у ході обшуків в слідчих ізоляторів по всій Україні щодня вилучаються заборонені предмети.

 

"Обшуки проводилися в камерах і "торнадівців", й інших. Втім, знову ж таки, обшуки – це перманентне явище, яке відбувається щодня. І ми щодня вилучаємо якісь заборонені предмети. Можливо, цих предметів не було, можливо, вони готувалися, знову ж таки, до масових заворушень і до якихось флешмобів. Мені складно сказати, що і як було. Було проведено службове розслідування, було визначено, що наші працівники допомагали "торнадівцям" в організації тієї непокори, яку вони проявили до працівників правоохоронних органів на законні вимоги провести обшуки в їхніх камерах. Можливо, вони постачали систематично до камер "торнадівців" заборонені предмети, можливо, вони брали участь в обшуках і закривали очі на знайдені предмети", – заявив Маслак.

 

Водночас він нагадав, що завершено службове розслідування, і відповідні матеріали передано до військової прокуратури, яка проводитиме своє розслідування і передаватиме справу до суду.

 

Маслак наголосив, що вже суд на основі матеріалів, зібраних військовою прокуратурою, визначить ступінь злочину екс-бійців роти "Торнадо" та причетних до нього працівників Лук'янівського СІЗО.

 

"Те, що там (у камері екс-бійців роти "Торнадо" – Ред.) знайшли свастику і все інше говорить про те, що хтось "торнадівцям" усе це передавав. Більше того, я вам повідомлю, останній раз, коли "торнадівці" поверталися із засідання суду, в автозаку знайшли горілку, пиво, вино, гроші, мобільний телефон. Фактично передача заборонених предметів навіть відбувається під час конвоювання "торнадівців" із зали суду… Це такі речі, на які ми впливаємо, але все ж таки, на жаль, вони відбуваються", – повідомив Маслак.

 

Крім того, він підкреслив, що за 7 місяців 2018 року в усіх установах виконання покарань проведено понад 150 тисяч обшуків, внаслідок яких вилучено понад 10 тис. мобільних телефонів, сотні тисяч літрів браги.

 

Маслак пояснив, що існує багато джерел надходження до установ виконання покарань заборонених предметів, серед яких перекиди через огорожу зони, що охороняється, у посилках, під час побачень тощо.

 

"Також передають заборонені предмети і наші працівники. Власне, торік по сотні справ ми передали матеріали до правоохоронних органів, щодо більш ніж 50 працівників винесені вироки, і вони несуть відповідальність за ті дії, які вчинили", – додав Маслак.

 

Дивіться також: Обшуки в Лук'янівському СІЗО. ГПУ оприлюднила фото слідчих дій

 

Нагадаємо, 9 серпня засуджені бійці батальйону "Торнадо" влаштували збройний опір у Лук'янівському СІЗО. За даним фактом військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців роти «Торнадо».  У рамках провадження було проведено обшук в зазначеному місці попереднього ув’язнення, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі зброю – від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї. 

 

10 серпня у Мін'юсті повідомили, що проти двох працівників Лук'янівського СІЗО відкрили справу за допомогу колишнім бійцям спецроти "Торнадо". 

 

13 серпня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що найближчим часом будуть прийняті жорсткі адміністративні рішення щодо працівників Лук'янівського СІЗО в рамках справи щодо бунту екс-бійців роти "Торнадо" у слідчому ізоляторі.

 

14 серпня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Лук’янівському СІЗО зустрілася із колишніми бійцями роти "Торнадо", щоб перевірти обставин конфлікту, який стався 9 серпня.