Богдан Буткевич журналіст Тижня

У Міграційній службі роз’яснили процедуру надання громадянства іноземцям-бійцям ЗСУ та Нацгвардії

21 Квітня 2016, 14:40

В Україні передбачена скорочена процедура надання громадянства особам, які мають заслуги перед країною. Про це під час інтерв'ю "Тижню" розповів керівник Держміграційної служби (ДМСУ) Сергій Гунько.

За його словами, процедура набуття громадянства у випадку "державного інтересу" спрощується, однак є вагома умова.

"Єдине – тут необхідне звернення від органу виконавчої влади до ДМСУ, в якому підтверджується, що людина справді зробила щось таке, що становить державний інтерес. У нашому випадку йдеться про пряме звернення або міністра оборони, або міністра внутрішніх справ. Власне ДМСУ може тільки підтвердити це прохання й переслати його до Комісії з питань громадянства при президентові України, яка й приймає остаточне рішення за підписом самого гаранта", – зазначив Гунько.

Він додав, що за рік зафіксовано шість таких випадків.

"Якщо звернення від керівництва Міноборони чи МВС немає, то людина проходитиме звичайну процедуру", – пояснив він.

Гунько нагадав, що Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, завдяки яким іноземці отримали змогу проходити службу в ЗСУ та Нацгвардії за контрактом.

"Військовий квиток, який отримав такий іноземець є підтвердженням його легального перебування на нашій території. Окрім того, після трьох років служби за контрактом людина може претендувати на громадянство. Просто поки що прецедентів використання цього закону немає, адже його ухвалено зовсім нещодавно", – сказав він.

Речник ДМСУ додав, якщо людина не була оформлена офіційно під час бойових дій, то згаданий закон на неї не поширюється.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень"