Український тиждень № 16 (440) від 21 квітня, 2016

Зміст номеру:
Гральний бізнес в Україні вже кілька років під забороною, але азарту в нашому житті все одно не бракує. Ставки великі, шулерів достатньо, на Сході крутить свій револьверний барабан російська рулетка, а в Києві політичне казино працює цілодобово, без перерв та вихідних. Масштаб гри значно більший, ніж можна собі уявити.
Дмитро Крапивенко
Політика
Схоже, ключова тема липневого саміту НАТО у Варшаві вимальовується дедалі чіткіше. На безпековій конференції Globsec, що 15–17 квітня відбулась у Братиславі, про розміщення сил Альянсу в країнах Центрально-Східної Європи на ротаційній основі говорили як про вирішене питання.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Жодної із заявлених лідерами сепаратистського заколоту цілей досягти не вдалося
Денис Казанський
Суспільство
Чи допоможе призначення уряду відновити співпрацю з міжнародними кредиторами
Любомир Шавалюк
Економіка
Тиждень розмовляв із колишнім заступником керівника Європейського департаменту МВФ про співпрацю Фонду з Україною в минулому та сьогодні, причини недовіри міжнародних кредиторів до нашої держави та роль міжнародного кредитування у вітчизняній економіці.
Анна Корбут
Економіка
У православну Квітну неділю у всіх католицьких храмах Європи збиратимуть гроші для допомоги українцям, постраждалим від війни на Донбасі.
Роман Малко
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з керівником прес-служби Державної міграційної служби України (далі ДМСУ) про основні проблеми у сфері міграційної політики.
Богдан Буткевич
Суспільство
У послужному списку голови філії Управління верховного комісара ООН у справах біженців у Дніпропетровську — робота в конфліктах у Руанді, Кенії, Хорватії, Косові, Судані, Іраку. Останній рік він провів в Україні, курируючи підтримку внутрішніх переселенців у Дніпропетровській області.
Анна Корбут
Суспільство
Депутати з дружнього до Кремля «Національного фронту» й російські медіа не натішаться бійками мігрантів у Парижі, використовуючи відео з місця подій для компрометації та послаблення ЄС
Алла Лазарева
Світ
Коли читаєш, чуєш або дивишся про міграцію та притулок, що стосуються України, наче перебуваєш у двох дзеркально протилежних світах водночас.
Максим Буткевич
Суспільство
Представники міжнародних організацій про ефективні моделі допомоги внутрішнім переселенцям
Роман Малко
Суспільство
Які небезпеки таїть у собі Facebook
Катерина Барабаш
Суспільство
Угода з Туреччиною про мігрантів дає змогу ЄС перевести подих, і він має оптимально скористатися моментом
The Economist
Світ
Французький політикум зазвичай віддає перевагу поважній сивині й застарілим ідеям. Емманюель Макрон пропонує свіже мислення
The Economist
Світ
У грудні 1949 року Центральний комітет Комуністичної партії Чехословаччини вирішив установити в Празі на високому схилі над річкою Влтава монументальний пам’ятник Іосіфу Віссаріоновічу Джуґашвілі — Сталіну.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Як створюють детальні мапи для безпілотних авто
The Economist
Авто
Любовні романи в 1920-х роках підкоряли серця партійців, комсомольців і баришень
Ярина Цимбал
Історія
На якому ґрунті виріс сучасний український шоу-бізнес
Сергій Харинович
Культура
Вільяма Шекспіра знають насамперед як автора великих трагедій, комедій та історичних хронік.
Леонідас Донскіс
Авторські колонки
Джазовий піаніст і композитор Усейн Бекіров розповів Тижню про презентацію кримськотатарської культури у форматі свого музичного напряму, потребу в джаз-клубах та підсумок власного творчого десятиліття — новий альбом «Taterrium», який широкій публіці представлять на концерті 25 квітня у клубі Atlas.
Ганна Трегуб
Культура
Нещодавно «глава ДНР» Олександр Захарченко знову створив привід для розмов на зупинках і базарах своєї «держави».
Станіслав Васін
Суспільство
Моє ставлення до всього, що відбувається, як і в багатьох, формувалося поступово.
Яна Вікторова
Суспільство
В одній польській культовій кінокомедії 1960-х років головний герой, що виробляв самогон, пояснював купівлю великої кількості цукру своїми науковими дослідженнями «вмісту цукру в цукрі».
ОНУХ
Авторські колонки