У міграційній службі попередили про посередників-шахраїв при оформленні закордонних паспортів

18 Липня 2017, 19:41

Через підвищений попит на оформлення закордонних паспортів, в Україні почали діяти шахраї, які пропонують оформити документ за додаткові кошти і без черги. Про це повідомили в прес-службі Державної міграційної служби України.

«Велика кількість охочих оформити закордонний паспорт та черги у підрозділах створили умови для посередників-шахраїв, які пропонують «допомогу» в оформленні біометричного паспорта без черги за 1,3 або 5 днів», — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що шахрайство фіксується із боку працівників міграційної служби.

«Однак часто подібні пропозиції (про оформлення паспорта без черги) – шахрайство, оскільки жодна туристична фірма чи будь-яка інша особа не може гарантувати ані потрапляння людини до підрозділу міграційної служби поза чергою, а ні виготовлення паспорта у короткий строк», — розповіли в Державній міграційній службі.

Читайте також: Державна міграційна служба встановила новий рекорд з видачі біометричних паспортів

Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити лише особисто і лише в одній з трьох установ: підрозділі міграційної служби, центрі надання адміністративних послуг або у сервісному центрі «Паспортний сервіс» державного підприємства  «Документ». Із початку року оформлено понад 1 млн. 800 тис. закордонних паспортів, щодня оформлюється понад 20 тисяч документів.

Нагадаємо, наразі з українським паспортом можна їздити без віз до 119 країн світу. 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції. Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і, так само як і у випадку з візовим режимом, бути спроможним на прохання прикордонних органів довести мету й умови своєї поїздки, свою платоспроможність тощо.