Суддя Альвідас Пошкус оголосив, що Hesona не зможе поширювати календарі, на яких зображені скульптури «Мати Хрестової гори», «Чотири комунара», Меморіальний ансамбль комсомольцям і Пам'ятник радянським партизанам.
Видані календарі підлягають знищенню не пізніше ніж протягом 10 днів з дня набрання чинності рішенням суду.
Крім цього, як оголосив Вільнюський окружний суд, Hesona повинна заплатити 360 літів за використання зображень скульптур і оплатити витрати, пов'язані з розглядом справи – більше 2,6 тис. литів.
Суд, розглянувши справу за позовом Литовського агентства асоціації захисту авторських прав (LATGA-A), Бронюса Вішняускаса, Людмили Літвінене, Андрюса Шараповаса, Юозаса Калінаускас і Альгірдаса Антанаса Зокайтіса, вирішив не присуджувати позивачам відшкодування збитку, яку автори скульптур оцінили збиток по 10 тис. литів кожному.
Рішення суду не остаточне. Позивачі і відповідач ще можуть оскаржити його в апеляційному порядку. Чи скористаються вони цим правом, поки невідомо – жодна із сторін не прийшла в суд вислухати рішення.
У позові LATGA-A стверджувалося, що рішенням уряду від 31 грудня 1998 року твори були передані парку Грутас для тимчасового безоплатного користування та експонування.
Більша частина творів були усвідомлено для установки в доступних громадськості місцях, але власники парку Грутас брали з відвідувачів плату не тільки за вхід, але і за право знімати та фотографувати, крім цього, видавали різні видання із зображенням скульптур.
Коли виник конфлікт з LATGA-A, парк Грутас деякі скульптури виніс за межі парку.
Парк радянських скульптур біля Друскінінкай був заснований в 2000 році.
Як повідомлялось, Литва також розкрила та опублікувала документи агентів КДБ, які діяли на території Литви за радянських часів.
Тим часом в Україні президент Віктор Янукович виключає перегляд негативної оцінки діяльності Йосипа Сталіна.
Водночас, 68% опитаних соціологами українців негативно ставляться до ініціатив щодо встановлення пам'ятників Сталіну в містах України.