НОВИНИ

Литва відкрила доступ до архівів з документами про агентів КДБ

Литва розкрила та опублікувала документи агентів КДБ, які діяли на території Литви за радянських часів. Про це повідомляє видання Gazeta Wyborcza.

Як пише видання, будуть також оприлюднені імена всіх, хто співпрацював з КДБ.

«Така інформація є дуже важливою і потрібною», - зазначив прем’єр Литви Андрюс Кубілюс під час презентації інтренет-порталу kgbveikla.lt, на якому і є опубліковані зазначені документи.

Кубілюс додав, що інформація про діяльність КДБ важлива також для Росії та її громадян.

«Документи дозволять розібратися в ситуації, в якій жила Литва протягом 50 років радянської окупації», - сказав прем’єр.

Керівник Центру досліджень геноциду та резистенції Литви Тересе-Біруте Бураускайте вважає, що оприлюднена інформація може викрити імена осіб, які зараз займають високі посади та відіграють важливу роль у публічному житті країни.

Імена осіб, які раніше вже призналися у співпраці зі службами КДБ залишаться засекреченими, тоді як імена тих, хто цього раніше не визнавав – стануть публічно відомими.

Згідно з Законом про архіви КДБ агенти радянських спецслужб могли добровільно визнати свою співпрацю з комітетом державної безпеки СРСР до 2000 року. Більше 1,2 тис. осіб призналися у співпраці.   

«Ми не публікуємо окремого списку агентів та опису їх діяльності, а лише оприлюднюємо інформацію про діяльність КДБ як інституцію»,- зазначила Бураускайте.

В перший день функціонування порталу kgbveikla.lt уже оприлюднено 150 документів. 

Нагадаємо, базу даних електронного архіву СБУ отримали два університети - «Києво-Могилянська академія» та Львівський національний університет імені Івана Франка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.