У Литві прокоментували прагнення ПАРЄ повернути делегацію Росії

24 Січня 2018, 18:39

Представник делегації Литви в Парламентській асамблеї Ради Європи Емануеліс Зінгеріс заявив, що повернення російської делегації в Асамблею підштовхне Москву до нових злочинів. Про це в середу, 24 січня, пише Укрінформ.

 

"У ПАРЄ йде підготовка на свідоме закриття очей на колишні злочини Росії і таким чином підштовхування на нові кроки в тому ж дусі", – зазначив Зінгеріс.

 

Він наголосив, що в Асамблеї йде "велетенська битва" за повернення російської делегації, водночас з боку РФ не зроблено ніяких кроків щодо виконання мінських угод.

 

"Росія поставить Раду Європи на коліна у разі повернення без виконання "домашніх завдань" зі свого боку. Це означатиме величезну моральну перемогу агресора", – заявив представник литовської делегації. 

 

Напередодні перед засіданням спеціального комітету ПАРЄ представники керівництва парламенту Росії повідомили, що навіть в разі повернення не мають наміру виконувати раніше ухвалені рішення асамблеї. У МЗС України наголосили, що після відповідних заяв санкції проти Росії мають бути посилені. 

 

Нагадаємо, Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що російська делегація повинна повернутися до ПАРЄ до саміту організації, який запланований на 2019 рік. Водночас новообраний президент Асамблеї Мікеле Ніколетті також висловив жаль через відсутність російської делегації на сесії.