НОВИНИ

  ▪   Ірина Рябоштан

Реакція України на прагнення ПАРЄ повернути російську делегацію

Генсек Ради Європи та президент ПАРЄ виступили із заявами щодо повернення Росії в Асамблею.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд напередодні заявив, що російська делегація повинна повернутися до ПАРЄ до саміту організації, який запланований на 2019 рік. За його словами, це має відбутися через зміну правил Асамблеї до такого рівня, щоб "повернути на борт" усі країни-члени організації.

 

Крім того, новообраний президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мікеле Ніколетті також висловив жаль через відсутність російської делегації на сесії.

 

Тиждень.ua зібрав реакцію українських дипломатів щодо прагнення європейських політиків повернути Росію в ПАРЄ.

 

Павло Клімкін

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін розкритикував деяких представників Ради Європи через прагнення повернути Росію назад в РЄ.

 

"Деякі політики в Раді Європі набагато більше часу і сил витрачають на те,щоб повернути Росію в РЄ, а не на те, щоб Росія забралася з Криму і Донбасу. В результаті можемо отримати не Раду Європи,засновану на цінностях, а Раду Європи, засновану на політичних інтригах. Було б дуже шкода", – наголосив він.

 

Ірина Геращенко

 

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розкритикувала ідеї європейських політиків, зокрема генсека РЄ, щодо повернення російської делегації в ПАРЄ. Вона наголосила на фундаментальних порушеннях РФ прав людини в окупованому Криму та Донбасі.

 

"Генсек РЄ Янгланд… в своїй промові в ПАРЄ пішов ще далі, аніж зазвичай, й заявив, що анексія і окупація не можуть бути підставами для санкцій. Мовляв, тільки пряме порушення 4 статті Європейської конвенції з прав людини, такі, як смертна кара, катування, примусова рабська праця", – повідомила вона.

 

 За словами Геращенко, РФ в окупованому Донбасі та Криму повернула "радянський кримінальний кодекс зі смертною карою".

 

"Так соромно, що й європейські колеги роблять вигляд, що цього не знають. Але наша місія – як би їм не було неприємно це чути – щоразу нагадувати, й про їх лояльність до тортур, якщо вони це підтримують", – додала вона.

 

Крім того, член української делегації нагадала про порушення прав нацменшин в Криму з боку РФ.

 

"Нагадала, що в окупованому Криму закриті всі українські і кримськотатарські школи і ЗМІ. Що в РФ проживає багатомільйонна українська діаспора, але там немає жодного українського медіа, знищено український культурний центр і бібліотеку, не існує жодної української школи, садочка, класу чи групи", – підсумувала вона.

 

Дмитро Кулеба

 

Представник України в РЄ Дмитро Кулеба заявив, що європейські політики ведуть "нечесну гру" проти України.

 

"І проти цієї держави (Україна – Ред.) почали грати. І грати нечесно – валять, розводять, об’єднуються проти неї у різні конфігурації і взагалі працюють без фейр плей, щоб вона своє питання таки не вирішила. Але все відбувається дуже дипломатично з посмішками і закликами до конструктивну", – зазначив він.

 

 Фото: скрін Facebook Дмитро Кулеба

 

Володимир Ар'єв

 

Новобраний віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що зараз йде кампанія за повернення Росії до складу Асамблеї.

 

"Є регламент, 2 роки! Потім розглядається питання про виключення країни. Виходить, що це може бути в кінці цього року. Цього тут ніхто не хоче, йде кампанія за те, щоб не допустити виходу Росії. Але в такому випадку можна сказати, що тут борються не за цінності, а за гроші", – повідомив він.

 

За його словами, Україна буде боротися, щоб делегацію РФ не повернули без виконання резолюцій ПАРЄ.

 

Крім того, Ар'єв додав, що українська делегація поставить питання, у якому статусі на засіданні а комітету ПАРЄ перебувають російські чиновники.

 

"Ми ставили питання, що людина, яка під санкціями (голова комітету Ради федерації Росії з міжнародних справ Костянтин Косачев – Ред.), не може брати участь, але в даному випадку, Асамблея вважає, що кого Росія прислала, той і буде. Ми будемо сьогодні ставити це питання на комітеті аd hoc: власне, в якому статусі приїхали росіяни, оскільки чітко затверджено склад аd hoc комітету, він не передбачає, що членами будуть ті, хто не є представниками національної делегації. Делегації Росії на сьогодні де-факто і де-юре нема", – наголосив віце-президент ПАРЄ.

 

Олексій Гончаренко

 

Представник України в Асамблеї Олексій Гончаренко заявив, що українська делегація протестує проти участі у засіданні ad hoc комітету представників Росії. Зокрема, голови комітету Ради федерації РФ у міжнародних справах Костянтина Косачова.

 

"Ми протестуємо проти участі Косачова, який знаходиться під санкціями, у засіданні ad hoc комітету. Я заявив про це у сесійній залі, також ми заявляємо про цю позицію у політичних групах", – сказав Гончаренко.

 

Він зазначив, що в грудні Косачов, у тому числі з цієї причини, був видалений із засідання політичного комітету ПАРЄ, яке проходило в Парижі.

 

За словами Гончаренка, ця ситуація свідчить про продовження ведення Москвою провокативної політики у Раді Європи.

 


Нагадаємо, у ПАРЄ планується засідання ad-hoc комітету, на якому мають намір розглянути можливість повернення росіян в ПАРЄ. Передбачається, що на засіданні будуть присутні представники парламенту РФ.

 

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію цієї країни проти Україні.

 

Додамо, у січні 2018 року Росія повідомила, що не буде направляти свою делегацію на зимову сесію Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.