У Литві назвали найбільші виклики національній безпеці в 2017 році

9 Лютого 2017, 14:44

Головним викликом для національної безпеки Литви у цьому році стануть заплановані Росією і Білоруссю військові навчання «Захід-2017», заявив директор департаменту держбезпеки Литви Дарюс Яунішкіс 9 лютого після засідання парламентського Комітету з національної безпеки і оборони Литви.

«Я вважаю, що основне – це навчання «Захід-2017», які відбудуться як у сусідній Білорусі, так і в самій Росії, а також на нашому кордоні. Ми маємо дані, отримані з публічного простору, щодо замовлених вагонів, дислокації військових. Це викликає занепокоєння, адже цей «Захід» – завжди велике питання. Цього року ми мусимо стежити за тим, куди все хилиться», – додав він.

За словами Яунішкіса, розвідка повинна стежити, чи мають вчення оборонний або наступальний характер. Він також додав, що ці навчання викликають занепокоєння, оскільки вони завжди спрямовані «в бік Заходу».

Нагадаємо, у січні 2017 року стало відомо про російсько-білоруські стратегічні маневри «Захід-2017», які відбудуться відразу на декількох полігонах двох країн.