У Львові суд відмовився обрати запобіжний захід Сакварелідзе

16 Вересня 2017, 11:36

У ніч на 16 вересня, Галицький районний суд Львова відхилив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання члену партії «Рух нових сил» Давиду Сакварелідзе, якого підозрюють у незаконному перетині кордону 10 вересня разом з екс-головою Одеської ОДА Михеїлом Саакашвілі. Про це повідомляє УНІАН.

Повідомляється, що призначене на 18.00 15 вересня судове засідання розпочалося із запізненням через затримку прокурорів і тривало до глибокої ночі.

Під час судового засідання, в якому кілька разів оголошувалися перерви, суд відмовився задовольнити клопотання прокурора про оголошення перерви до суботи, 16 вересня.

Сакварелідзе у виступі на початку судового засідання наголосив, що є законослухняним громадянином, який не вчиняв жодного адміністративного правопорушення і сам з‘явився на судове засідання, а тому не бачить підстав для обирання щодо нього запобіжного заходу.

«Вважаю абсолютно безпідставним і необгрунтованим обмежувати мене у пересуванні. Прошу суд не ухвалювати рішення щодо обрання мені запобіжного заходу», – заявив Сакварелідзе.

Суд, вислухавши доводи сторін, не задовольнив клопотання прокуратури і не обрав запобіжний захід Сакварелідзе.

Зазначимо, що прокуратура Львівської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками вчинення групового порушення громадського порядку, незаконного переправлення осіб через державний кордон України, опору та насильства щодо працівника правоохоронного органу, що відбулися 10 вересня у пункті пропуску «Шегині» на Львівщині.

Як повідомлялося, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками.

13 вересня один із районних судів Львова обрав запобіжний захід у вигляді арешту щодо 39-річного жителя Івано-Франківської області, який брав участь у подіях на контрольному пункті пропуску "Шегині" на українсько-польському кордоні 10 вересня. Також 35-річному мешканцю Волинської області оголошено про підозру у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених трьома статями Кримінального кодексу України.